Kurumsal
Tarihçe  
Organizasyon  
Hukuki Dayanak  
İstatistikler                            
Faaliyetler                    
Kalite Yolculuğu  
Mevzuat      
Çocuk Bakımevi  
Sosyal Tesisler  
Ptt Müzesi   
Kütüphanemiz                         
Yönetim Kurulu Kararları  
Usul Ve Esaslar  
   
HİZMETLER | PTT KARGO

Posta tekeli dışında kalan hizmetlerimizin piyasa koşullarında verilebilmesi, müşteri beklentilerinin karşılanabilmesi ve memnuniyetinin artırılmasını sağlamak için daha kaliteli, etkin ve verimli hizmet sunmak amacıyla PTT Kargo hizmetine 03.07.2008 tarihinden itibaren başlanmıştır.

Halen 32 il ve 18 ilçe dağıtım sınırları içerisinde uygulanan, KKTS hizmeti kendi şehir dağıtım sınırları dahilinde olmak üzere, tüm illerde ve mevcut 18 ilçede uygulanmakta olup,  İlçe sayısı bilahare artırılacaktır.
 

32 il ve 18 ilçe arasında uygulanan KKTS hizmetine devam edilmektedir  

Internet ve telefonla yapılacak müracaatlar karşılanarak gönderici adresinden PTT Kargo, APG, kayıtlı küçük paket kabulü yapılmaktadır. Bu amaçla, telefonla yapılacak müracaatları karşılamak üzere tüm illerimizde PTT Kargo 169 servis telefonu kurulmuştur.

Gönderici adresinden PTT Kargo, APG ve kayıtlı küçük paket kabulü yapılmakta olup, PTT Kargo ve APG’lerden ağırlığına bakılmaksızın “Adresten Alım Ücreti” adı altında standart cuzi bir ücret alınması hususu getirilmiştir. Bir defada 5 adet ve üzerinde APG ve Kargo veren göndericilerden ve Kurumsal müşterilerden bu ücret alınmamaktadır.

İl merkezleri varışlı kargoların kabulü esnasında göndericilere verilecek alındı ile kargolar üzerinde, kargo için öngörülen teslim tarih ve saati yazılmaktadır. 

Postaya verildiği  il veya ilçe dağıtım sahasında teslim edilecek PTT KARGO' lar diğer yer varışlı kargolara ve göre daha düşük bir ücretle kabul edilmektedir. Diğer PTT kargo'lar eskiden olduğu gibi yurdun her yerine aynı ücretle kabul edilmektedir.

Toplu Posta Gönderileri  Ücret İndirim Tarifesine ilave indirimler getirilmiştir.

APG’ lerde uygulanan PTT işyerinde teslim tarifesi, PTT KARGO’ lar için de uygulamaya konulmuştur.

Yurtdışı varışlı koli ve APG’lerin de gönderici adresinden kabulü sağlanmaktadır.

 

İşyerlerimizden postaya verilecek gönderiler için posta çeki sahiplerine isterlerse kabul ücretlerini posta çeki hesabından ödemesini yapabilme imkanı getirilmiştir.

Gerek gönderici adresinden yapılacak ve gerekse işyerlerimizden yapılacak kabullerde mobil ve sabit POS cihazları vasıtasıyla müşterilerimize kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sağlanmıştır.

Teslim veya teslim edilememe bilgilerinin kısa mesaj (SMS) veya e-posta yoluyla göndericilere ücretsiz iletimine başlanmıştır.

Teslim veya teslim edilememe bilgileri, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna  iletilmektedir.

 Dini bayramlar ve yılbaşı ile anneler, babalar, sevgililer gününden önceki 5 gün içerisinde postaya verilecek Acele ve VİP PTT Kargo, Küçük Paket ile APG ve KKTG’lere belli bir oranda indirim uygulanmaktadır. Bu süreler içerisinde ve gönderi türlerine uygun olarak Toplu Posta Gönderileri Ücret İndirim Tarifesinde belirtilen sayılarda postaya verilecek toplu gönderiler de ilave indirimden faydalandırılmaktadır.

50 kg kadar kargolar alıcı adreslerinde teslim edilebilecek, 50 kg ve üzerinde (kargo başına) kargo göndermek isteyen müşterilerin kargolarını bulunduğu yerin posta hareket noktasına getirmeleri ve posta varış noktasından almaları halinde kabulü sağlanmaktadır.

Kabul esnasında çeşitli ebatlarda ve malzemeden yapılmış 17 farklı ambalaj, (kutu, poşet) müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Standart ambalaj malzemeleri müşterilerimize ücretsiz verilmektedir.

 

 

 
Copyright © 2007-Bütün hakları saklıdır.